Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
10.04.2019
SERVISNÍ TECHNIK
PROMOS trading, spol.  s r.o., společnost zabývající se prodejem gastronomických zařízení hledá kolegu na pracovní pozici:   SERVISNÍ TECHNIK Praco... číst celé
04.04.2019
OBCHODNÍ MANAGER
PROMOS trading, spol.  s r.o., společnost zabývající se prodejem gastronomických zařízení vyhlašuje výběrové řízení na pracovní pozici:   REGIONÁLN... číst celé
03.02.2019
AKCE: VARNÝ KOTEL 100 L - OBNOVENÁ PŘÍLEŽITOST
Nejnovější model výkonného elektrického varného kotle FAGOR KORE M-E910BM (nejen) pro návštěvníky z Facebooku za mimořádnou cenu do 31.7.2019. Užitný ... číst celé
Zobrazit všechny novinky

 

ROBOT COUPE

Dočasné slevy na všechny výrobky značky ROBOT COUPE (kutry, krouhače, mixéry, odšťavovače atd. - zařízení pro mechanické spracování surovin). Zavolejte si (603 491 169 nebo 604 520 579) a domluvíme se na mimořádné exlukzivní slevě z cen uvedených v našem e-shopu zde.  Případně napište!

 

VOLNÁ PRACOVNÍ MÍSTA

Hledáme šikovné kolegy na pozice obchodního zástupce a servisního technika. Prosím zavolejte nebo napište. Domluvíme se.

 

NÁHRADNÍ PLNĚNÍ 2017

Jsme připraveni pomoci vám s náhradním plněním dle zákona 435/2004Sb., nejen pro letošní rok. V případě zájmu volejte na telefony uvedené v kontaktech, nebo například na tel.: 603 491169, případně pište na náš e-mail info@promos-trading.cz.

 

Naplnění zákona o EET - INFORMAČNÍ OZNÁMENÍ:

"Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.“ 

 

Podívejte se prosím také na www.promos-trading.cz.

 

ŠPIČKOVÉ ZNAČKY GASTROZAŘÍZENÍ:

A/ NEJLEPŠÍ VOLBA

RETIGO - nejlepší konvektomaty pro každou skutečně profesionální kuchyň. Konvektomaty Retigo jsou nejlepší i pro vaší provozovnu.  Dokáží všechno to, co konvektomaty jiných špičkových značek, náhradní díly jsou "za rohem" za velmi přijatelnou cenu.  Víc než 1000 ks konvektomatů vyvezených do Japonska a zkušenosti stovek českých kuchařů svědčí o kvalitě.

MEIKO - profesionální myčky nádobí, tradice a nekompromisní kvalita. Chcete-li skutečně profesionální myčku nádobí, ptejte se na myčky Meiko. Již více než 80 let se firma Meiko specializuje na vývoj a výrobu myček pro skutečné profesionály. Stala se světovým leadrem. Velké tunelové myčky jsou jedním ze základních prvků vybavení většiny nemocnic, potřebujete malou podstolovou myčku, jste u Meika na té nejlepší adresa. S Meikem budete mýt kvalitně, ekonomicky i ekologicky. Meiko je správná volba.

ROBOT COUPE - kvalitní zařízení pro mechanické zpracování surovin, zařízení z Francie, ze země špičkové gastronomie. Stroje na trouhání, plátkování, kostičkování zeleniny, uzenin nebo sýra, kutry, kombinované roboty, ponorné mixery a šlehače, blixery a jiné stroje pro mechanické zpracování surovin. Malé i velké. V sortimentu značky Robot coupe se najde i to právě pro vás!

KüPPERSBUSCH - kompletní technologie profesionálních kuchyní, německá kvalita a naše jistota. Robusní, výkonné a německy přesné a dokonalé jsou kuchyňská zařízení Küppersbusch. Od sporáku po konvektomat, také velkokapacitní pánve, varné kotle, kontinuální fritézy. Kuchyně Küppersbusch jsou kuchyně pro profesionály. Nicméně je tu také řada přístrojů Küppersbusch pro váš domov.

BLANCO - německá kvalita vyráběná z velké části na Moravě v Chlebovicích u Frýdku Místku. Gastronádoby Blanco s patentovanými sklopnými uchyty, výdejní systémy (vozíky, zásobníky talířů, rozdělovací pásy atd.), tabletové vozíky, chlazené vozíky. Moderní, kvalitní, robusní, účelné, příjemné na dotek i na pohled.

FEUMA - výkonné a kvalitní kuchyňské stroje, německá stálice v českých kuchyních. Populární trojnožka (pavouk) HU.Výkonné zařízení na zpracování surovin ve větších kuchyních.

ASCOBLOC - značka známa v našich velkokuchyních v dobách soudruhů z NDR, kteří však na těchto zařízeních chyby nedělali. Firma přežila a přizpůsobila se novým podmínkám. Zařízení Ascobloc, těžké, spolehlivé, robusní, výkonné. Varná technologie, chlazení, výdejní systémy, bufetové linky a jiné. Jen do špičkových profi kuchyní.

BIZERBA - špičkové nařezové stroje pro profesionály.


B/ DOBRÁ VOLBA

UNOX - vyrábí nejen konvektomaty, kterým však rozumí každý rok víc a více, rok od roku jsou jeho výrobky lepší a mílovými kroky dohání konkurenci, a ve spojení s dobrou montážní a servisní firmou určitě nejsou zařízení Unox špatná volba pro běžnou gastronomii. Za vyzvednutí stojí také jeho rozměry a jeho prostorová nenáročnost.

FAGOR INDUSTRIAL - nejkompletnější sortiment zařízení pro profesionální kuchyně a prádelny. Konvektomaty Fagor, varná technologie Fagor, myčky nádobí Fagor a prádelenská zařízení Fagor. Zařízení pro každou kuchyň a prádelnu. Jedinečná obchodní a technická podpora ze strany výrobce. Skutečně dobré ceny.

ALBA (ZNOVU NA SCÉNĚ) - české gastrozařízení s dlouhou tradicí v českých kuchyních: sporáky, smažicí pánve, varné kotle v provedení ALBA Standard nebo ALBA Classico. Skutečnou stálicí a obrem mezi výrobky dnešní firmy Altese spol. s r.o. je univerzální kuchyňský stroj Alba RE 22, neodmyslitelná součást českých velkokuchyní.

ABNER - tradiční česká značka pro kvalitní výdej a transport pokrmů a nápojů. Výdejní vozíky Abner (vodní lázně), režony, tabletové vozíky, gastronádoby, termoporty Melform, chladicí i vyhřívané vitríny, podnosy, hygienické zákryty, výdejní linky.

RM GASTRO - nová česká technologie nejen pro české kuchyně. Kompletní sortiment varných technologií pro velké i mylé profesionální kuchyně. Myčky nádobí, chlazení, stroje na mechanické zpracování surovin, stolní zařízení (např.: fritézy nebo grily RM gastro).

SANTOS - tradiční francouzský výrobce kvalitních a robusních zařízení pro mechanické zpracování surovin, přípravu nápojů, vybavení hotelů, barů, kaváren, restaurací, potravinářských prodejen a pod.


OSTATNÍ

PANASONIC - mikrovlné trouby Panasonic pro skutečné profesionály

VARIMIXER - bohatý výběr kuchyňských víceúčelových strojů různých velikostí, roboty Varimixer do profikuchyní

LIEBHERR - špičkové chladicí zařízení Liebherr pto vybavení kuchyňských skladů

SIRMAN - stolní zařízení zejména pro restaurační kuchyně a rychlé občerstvení.

GRAEF - kvalitní nářezové stroje a brusky nožů

 

 

ZAŘÍZENÍ PRÁDELEN

UNIMAC - profesionální vysokoobrátkové pračky, bubnové sušiče, žehlící stroje a další potřeby pro prádelny...

IMESA - profesionální vysokoobrátkové pračky, bubnové sušiče, žehlící stroje a další potřeby pro prádelny...

 


Péče o litinové pekáče a pánve

litinovy_pekac.jpgPřed prvním použitím litinového nádobí panev_grilovaci.jpgnaněj nalijte olej a rozehřejte na teplotu 200 °C. Po každém použití, nejlépe ještě teplé umyjte bez čistících prostředků. Vytřete do sucha a trochu nahřejte. Potřete vnitřní stranu rostlinným tukem. Nedoporučuje se připravovat pokrmy s velkou kyselostí. Nikdy nenechávejte pokrmy v pekáči. Koroze je přirozenou reakcí železa na vlhkost a nelze na ni uplatňovat záruku.

Péče o ocelové pánve
ocelova_panev.jpg

Před prvním použitím ocelové pánve nalijte na pánev 200 ml vody se slupkami od brambor a povařte je aspoň 15 min. Poté pánev opláchněte ve vodě. Nalijte na pánev tenkou vrstvu oleje a vypalujte pár minut. Poté vytřete papírovým ubrouskem. Před každým použitím dobře rozehřejte pánev a po skončení nikdy nenechávejte pokrmy na pánvi. Po každém použití umyjte v teplé vodě, používejte čistící prostředky, vypláchněte a ihned vytřete do sucha. Vnitřní stranu pánve natřete rostlinným tukem. Neumývejte v myčkách na nádobí. Koroze je přirozenou reakcí železa na vlhkost a nelze na ni uplatňovat záruku.

Péče o teflonové pánve
panev_teflonova.jpg

Teflonové pánve nahřívejte pouze tehdy, máte-li na ní potraviny. K míchání používejte teflonové náčiní, nepoškodíte tím teflonovou vrstvu. Před umytím počkejte až pánev vychladne. Možno mýt v myčkách na nádobí.

Myčka nádobí nemyje podle vašich představ?

Na kvalitu mytí nádobí v profesionální myčce nádobí má vliv řada faktorů:

1/ Kvalita, parametry a technický stav mycího stroje

a)    Nevhodná (špatně navržená) nebo nekvalitní myčka nádobí. Poraďte se odborníkem, který rozumí mycím strojům, ale mi celé problematice mytí nádobí, a který zná hygienické předpisy

b)    Špatný technický stav myčky nádobí (nutná servisní kontrola a oprava - pozvěte odborníka)

c)    Zanedbaná denní údržba a čištění mycího stroje (pravidlené provádění čištění a dalších předepsaných úkonů dle návodu k používání stroje. Můžete pozvat odborníka, který váš personál odborně zasvětí do všech detailů obsluhy profesionálního mycího stroje a mytí nádobí)

d)    Špatně nastavená (seřízená) myčka. Někdy stačí správně nastavit teploty, tlaky, časy, dávkování a výsledky mytí se zlepší. Nejste-li si jistí v čem je problém, volejte náš servis (tel.: 596411301, další čísla v kontaktech), nebo pište!

2/ Voda

a)    Nízký nebo vysoký tlak vody (zkontrolovat a zajistit předepsaný tlak) se projeví zejména u levnějších myček bez oplachového čerpadla

b)    Příliš tvrdá voda (doporučujeme změřit tvrdost vody a použít úpravnu vody - filtr a změkčovač)

c)    Nesprávná teplota vody, přilíš nízká (myčka nestačí nahřívat), nebo příliš vysoká teplota mycí lázně. Pozvěte odborníka, aby zjistit, zda a proč tomu tak je, případně provedl opravu stroje

3/ Chemie a dávkovací zařízení

a)    Nekvalitní nebo nevhodně zvolené mycí a oplachové prostředky (nejjednodušší řešení: vyzkoušejte jiné). Poraďte se s nezávislým odborníkem

b)    Nesprávně nastaveno dávkování prostředků (zavolat chemika - dodavatele chemie, nebo servisního technika). Mycích a oplachových prostředků nesmí být v mycí lázni málo ani moc.

c)    Dávkovací zařízení je nefunkční nebo funguje špatně, zanedbaná jeho údržba (zavolat servisního technika).

4/ Mycí koše

a)    Špatně navržené koše do myčky nádobí - špatný sklon talířů v koších

b)    Špatně vybrané mycí koše – příliš husté mřížování dna košů

c)     Špatně zvolené koše (koše určené pro jiný účel).

5/ Obsluha a nádobí

a)    Špatně ukládané nádobí do košů (uložit nádobí předepsaným způsobem)

b)    Příliš znečištěné nádobí (zbytky jídel z nádobí před vložením do myčky odstranit a nádobí osprchovat tlakovou vodou)

c)     Zaschlé zbytky potravin na nádobí (nádobí je potřeba namočit do namáčecího roztoku)

d)     Krátký mycí cyklus, zvolte delší cyklus

e)     Nesprávné postupy a počínání při mytí. I při strojním mytí nádobí se lze dopouštět drobných chyb, ketré mají vliv na kvalitu mytí.

Některé problémy vyžadují specifické postupy: zaschlé kapky na skle, škrobové povlaky na talířích, teplé sklo na studené nápoje..., některé materiály vyžadují speciální mycí a oplachové prostředky nebo upravený mycí postup. Pro kvalitní a hygienický výsedek je potřeba oddělit mytí skla, mytí stolního porcelánu a mytí provozního nádobí!

Potřebujete navrhnout uspořádání mycího úseku, navrhnout nejvhodnější myčku, nebo vyřešit problémy s mytím nádobí? Zavolejte! Společně to vymyslíme účelně a ekonomicky, budete spokojeni. Kontaktujte nás. Strojnímu mytí rozumíme – rádi vám pomůžeme.

Náš trh překypuje nabídkou nejrůznějších myček a jejich prodejci je všechny vychvalují. Každy tu svou. Vybíráte-li do své provozovny myčku nádobí, mějte na paměti základní pravidlo, že buďto budete mít myčku velmi úspornou nebo výkonnou a kvalitní. U té první budete bojovat s kvalitou mytí a oplachu, ta druhá vám většinou vyšší náklady nezpůsobí. A ušetříte své nervy a čas. Technika jde sice dopředu, ale kvalitní mytí (nejen) nádobí zatím stále vyžaduje vodu a energii. To je naše zkušenost získaná osmnácti léty praxe.

Potřebujete-li více informací o myčkách nádobí, najdete je třeba zde. Případně pište nebo volejte (603 491169).

+++++


Hrubá přípravna zeleniny

Nechce-li se majitel gastronomického podniku připravit o možnou část své marže, záleží-li mu na kvalitě jeho kuchyně a chce-li předejít problémům se státním hygienickým dohledem, neobejde se bez hrubé přípravny zeleniny. Bez ní nemá žádnou nebo jen omezenou a komplikovanou možnost zpracovávat ve své kuchyni jakoukoliv surovou (čerstvou) předem neopracovanou zeleninu a musí draze nakupovat zeleninu očištěnou.

Mimo hrubou přípravnu zeleniny by se neměly provádět tyto práce: mytí, loupání a škrabání veškeré zeleniny včetně brambor. Jedná se o poměrně jednoduché úkony, při kterých se však zelenina zbaví veškerých nečistot a balastu, který nemá v kuchyni využití, a který by mohl kontaminovat nečistotou připravované pokrmy.

Pro zřízení hrubé přípravny zeleniny je nejlépe je zvolit samostatnou místnost, ale tam, kde je nedostatek prostoru (u velmi malých provozoven) vystačí nika nebo místo mimo prostor kuchyně, ve kterých se pracuje s potravinami. Vhodná je někdy například i přístupová komunikace ke kuchyni, nebo vyhrazený prostor ve skladu zeleniny.

Základním vybavením hrubé přípravny zeleniny je dostatečně velký dřez. Slouží k mytí a dočišťování. Praktickým a užitečným doplňkem dřezu je v některých případech drtič organického odpadu, který se montuje místo sifonu a plní mimo jiné i jeho funkci. Dalším vhodným a užitečným vybavením jsou pracovní stůl (může být speciálně konstruovaný pro práci se zeleninou), škrabka brambor a kořenové zeleniny, myčka a odstředivka zeleniny… Dřez je vhodné vybavit tlakovou sprchou s napouštěcím ramínkem. Vybavení hrubé přípravny zeleniny by mělo odpovídat velikosti a charakteru provozovny.

V hrubých přípravnách se pracuje s poměrně velkým množstvím vody, podlaha musí být tudíž dobře odvodněná a zejména škrabku je potřeba umístit chytře tak, aby se zabránilo roztékání vody a škrobové pěny (tvoří se při práci se škrabkou brambor velmi intenzivně) po podlaze.  Vzhledem k poměrně vysoké vlhkosti doporučujeme volit veškeré vybavení v nerezovém provedení.

+++++

Fritování - kdy vyměnti fritovací olej.

Při používání fritéz v provozovně pečlivě sledujte vzhled, konzistenci a projevy fritovacího tuku. Vyměňte ho, když ztmavne a získá tmavě hnědou barvu nebo zhoustne, když jsou na dně, případně i na stěnách fritézy tmavé zbytky, když začne pěnit nebo se z něj kouří, když začne být více cítit nebo změní chuť. Zhoršenou kvalitu tuku poznáme na kvalitě a chuti fritovaných výrobků.

U fritéz s vypouštěcím ventilem odpouštějte kal ze dna vždy, když se nahromadí.Fitrujte olej denně. Olej z velkých velkokuchyňských fritéz je možno přečerpávat speciálními elektrickými pumpami se zabudovanými filtry.

Chcete-li, aby vám kvalita oleje vydržela co nejdéle, zde je několik zásad:

a) uchovávejte tuk na suchém, temném a chladném (do 20°C) místě; b) zahřívejte olej na fritování po stupíncích s časovými prodlevami (do 100°C, do 140°C, do 175°C); c) olej denně filtrujte, nejlépe při teplotě okolo 100°C; d) nefritujte vlhké nebo slané výrobky, e) obalované výrobky fritujte v jiné fritéze, než ve které děláte hranolky; f) nezahřívejte fritézu častěji, než je nutné, g) máte-li krátkou přestávku mezi fritováním, fritézu nevypínejte, nýbrž jen ztlumte na 150°C; h) přikryjte olej na fritování, když ho nepoužíváte...

Pokud chcete kvalituojeje změřit a přesně vědět, kdy už olej není k použití, použijte náš tester fritovacího oleje TESTO 270:Prodej značkových spotřebičů retigoProdej značkových spotřebičů fagorProdej značkových spotřebičů cupponeProdej značkových spotřebičů ascoblocProdej značkových spotřebičů lumoProdej značkových spotřebičů albaProdej značkových spotřebičů abner

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.